Tip dne
Byty a klíče
Trezory

MEDI

Židle s pístem

14. 11. 2012, 16:13

"Aby vás záda nebolela" - zní to jako otřepaná fráze, ale bolesti zad každodenně doprovází mnoho lidí. Někteří z nás si už zvykli, že je občas pobolívají záda a berou to jako součást života. Proč se ale nad tím nezamyslet a život si nezkvalitnit?

Židle s pístem

Jestliže patříte mezi ty, kdo v práci většinu pracovní doby prosedí, pak jednou z cest, jak se o svá záda postarat, je pořídit si kvalitní židli. Dobré je také v přestávkách mezi prací se protáhnout. Když ulevíte svým zádům, budete mít více energie na samotnou práci.

Co je to píst

Píst je součástí židle, spojuje podvozek židle se sedákem. Vypadá jako trubka na obou koncích zúžená. Píst reguluje výškové nastavení židle. Při opotřebení pístu, není možné ho opravit, ale je potřeba celý vyměnit. Podle typu židle se používá píst s vyšším zdvihem - asi 11 cm, tím je vybavena většina kancelářských židlí. Nebo se zdvihem asi 8 cm, který se používá u kancelářských křesel.Židle s pístem je tedy židle výškově nastavitelná. Tato vlastnost je velmi důležitá, protože je základním předpokladem pro správný sed. Každý z nás je jinak vysoký, proto potřebuje každý z nás mít výšku sedáku jinak vysoko, aby mohl správně a pohodlně sedět. Tedy, aby v kolenou a kotnících byly přibližně pravé úhly.

Doplňky židlí

Aby židle byla opravdu ergonomická, nastavení sedáku nestačí. Důležité je také správné nastavení zádové opěrky, a to co do výšky i do hloubky. A velikost zádové opěrky - zda podpírá pouze bedra nebo celá záda či zda je eventuálně doplněna ještě o podpěrku hlavy. Dalším doplňkem jsou područky - při správném nastavení, to je takovém, aby na nich lokty pohodlně spočinuly, dokážou výrazně ulevit ramenům. Při opírání loktů o stůl bývají ramena často vyvyšována, čímž dochází i k negativnímu tlaku na krční páteř.

Zobrazení: 229976 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0